مقالات

تفاوت بین اتاق جلسه و اتاق کنفرانس چیست؟

تفاوت اتاق جلسه و اتاق کنفرانس

تفاوت اتاق جلسه و اتاق کنفرانس

به‌عنوان شرکت تجهیز کننده سالن کنفرانس، مردم تمایل دارند درباره اتاق‌های جلسه از ما سؤال بپرسند. یکی از رایج ترین سوالاتی که دریافت می کنیم این است: “تفاوت اتاق جلسه و اتاق کنفرانس چیست و آیا اصولا آیا تفاوتی وجود دارد؟” این یک سؤال منصفانه است، بنابراین مایلیم از این فرصت برای پاسخ به آن استفاده کنیم.بیایید با نگاهی به معنی کلمات “جلسه” و “کنفرانس” شروع کنیم. یک جلسه عبارتست از “مجمعی از افراد برای یک هدف خاص، به ویژه برای بحث رسمی”

. در همین حال، یک کنفرانس “جلسه دو یا چند نفر برای بحث در مورد موضوعات مورد علاقه مشترک” است. واضح است که این دو معنی می تواند در عین تشابه بسیار، تفاوت هایی نیز داشته باشد.

بررسی تفاوت اتاق جلسه و اتاق کنفرانس

تفاوت اتاق جلسه و اتاق کنفرانس | جایی که همه چیز کمی پیچیده‌تر می‌شود، زمانی است که یک تعریف ثانویه برای «کنفرانس» اضافه می‌کنیم، یعنی تعریفی مترادف با «کنوانسیون». در این تعریف، کل شرکت در کنفرانس تنها در صورتی می‌تواند در داخل یک اتاق یک نفره قرار بگیرد که محل برگذاری آن، اتاقی با اندازه قابل توجه باشد.در حالی که نگاهی گذرا به تعاریف بالا، معانی نزدیک بین “اتاق جلسه” و “اتاق کنفرانس” را نشان می دهد، این تعریف ثانویه برای “کنفرانس” همه چیز را تغییر می دهد.

به همین دلیل، “سالن کنفرانس” در ارتباط با اتاق های بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که یک اتاق کنفرانس به صورت معمولی نمی تواند صدها نفر را در خود جای دهد،

اما معمولاً بزرگتر از یک اتاق معمولی می باشد (اغلب یک دوجین یا بیشتر را در خود جای می دهند) و معمولاً حاوی میزی هستند مانند آنچه در اتاق هیئت مدیره یافت می شود.
این سالن ها همچنین معمولاً حاوی اجزای AV مانند پروژکتور، تلویزیون یا رایانه برای کمک به انجام ارائه ها، آموزش ها یا سخنرانی ها هستند. همچنین، تجهیز سالن کنفرانس به ابزارهای کارآمد و ضروری نیز، می تواند در زمره تفاوت های قابل ذکر بین این دو مفهوم باشد.

اتاق های جلسات

تفاوت اتاق جلسه و اتاق کنفرانس | در همین حال، “اتاق های ملاقات” اغلب به اندازه اتاقی است که فقط برای چهار نفر گنجایش دارد.علاوه بر این، این اتاق‌های کوچک‌تر در بسیاری از موارد فاقد میز هستند و فقط با صندلی (و احتمالاً در برخی از موارد نمایشگر مانند تخته سفید یا پروژکتور) مبله می‌شوند.

به غیر از این تفاوت های جزئی در معانی، “اتاق های جلسه” و “اتاق کنفرانس” اغلب اوقات به جای هم استفاده می شوند و حتی توسط متخصصانی که از آنها استفاده می کنند، به یک منظور بکار برده می شوند.

سالن های کنفرانس برای چه مواردی استفاده می شود؟

تفاوت اتاق جلسه و اتاق کنفرانس | سالن های کنفرانس برای جلسات رسمی یا بزرگ در نظر گرفته شده است. با توجه به اندازه و امکانات نشستن، اتاق های کنفرانس اغلب برای سخنرانی با یک نفر که جلسه را رهبری می کند و با بقیه گروه صحبت می کند، استفاده می شود.
بهترین نوع جلسه سالن کنفرانس بر مواردی همچون آموزش یا پرزنت متمرکز است. توجه داشته باشید که اگر به دنبال فضایی مشترک برای طوفان فکری هستید، اتاق کنفرانس ممکن است بهترین فضای ممکن برای این کار نباشد.

اتاق های جلسه برای چه مواردی استفاده می شود؟

تفاوت اتاق جلسه و اتاق کنفرانس | اتاق‌های جلسه برای گروه‌های کوچک‌تری از افراد که قصد همکاری یا طوفان فکری با هم دارند، در نظر گرفته شده است.

ممکن است برخی از فناوری‌های اولیه در اتاق جلسه در دسترس باشد، اما این فضا عمدتاً برای تسهیل کار بین فردی وجود دارد.
بسیاری از مردم فکر می کنند که یک اتاق کنفرانس بزرگ دقیقاً همان چیزی است که برای جلسه خود نیاز دارند

، اما اگر تنها دو یا سه نفر در آن شرکت می کنند، و شما باید به عنوان یک تیم با هم کار کنید، چرا این روند در یک اتاق کنفرانس بزرگ پیچیده می شود؟

اغلب اوقات، یک منطقه شخصی که در آن می توانید آزادانه با هم ارتباط برقرار کنید و با هم کار کنید، دقیقاً چیزی است که مورد نیاز است، و این همان چیزی است که اتاق جلسه فراهم می کند.
وقتی اتاق مناسبی را برای کاری که می‌خواهید انجام دهید برنامه‌ریزی می‌کنید، و فضای مناسب را برای انجام کار در اختیار خود قرار می‌دهید، شروع می‌کنید به اینکه جلساتتان روان‌تر و سازنده‌تر برگزار می‌شود.

لذا، با توجه به نکات گفته شده، بهتز از گذشته می توانید نسبت به تجهیز اتاق جلسات یا تجهیز سالن کنفرانس استفاده کنید.

با مشاوران آوا تدبیر در ارتباط باشید

تفاوت اتاق جلسه و اتاق کنفرانس | شما کارفرمایان و مشتریان عزیز میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در زمینه تجهیز سالن کنفرانس با شماره های ۰۲۱۲۸۴۲۰۴۲۶ – ۰۹۱۲۸۴۵۳۱۵۶ دفتر تهران | – ۰۵۱۹۱۰۹۰۸۶۵ دفتر مشهد تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های لازم را از سوی کارشناسان ما دریافت کنید.

(Visited 176 times, 1 visits today)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یک =