میکروفون کنفرانس

میکروفون کنفرانس یا همان کنسول کنفرانس یکی از موارد مهم برای تجهیز سالن کنفرانس به شمار می آید. میکروفون های کنفرانس صدای سخنرانان را به یونیت مرکزی سیستم کنفرانس انتقال می دهند تا با صدای سایر میکروفون ها میکس و سپس برای پخش با اولویت مدنظر در سالن کنفرانس پخش شود. اصلی ترین نوع میکروفون که در سالن های کنفرانس مورد استفاده قرار میگیرد، میکروفون های رومیزی گردن غازی هستنند. میکروفون های کنفرانس با توجه به ساختاری که کمپانی سازنده شان برای آنها در نظر گرفته است ممکن است اسپیکر داخلی، خروجی هدفون، کلید بی صدا کردن یا میوت، صفحه نمایش، انواع پورت اتصال و … داشته باشند. البته نکته مهم اینجاست که کیفیت میکروفون کنفرانس ارتباط مستقیمی با صدای خروجی در سالن کنفرانس دارد ، پس انتخاب میکروفون کنفرانس با کیفیت بالا و برند معتبر ضمانت یک عمر استفاده بدون کوچک ترین مشکل در کیفیت و کارایی را به شما می دهد، اگر در زمینه تجهیز سالن کنفرانس و انتخاب میکروفون کنفرانس مناسب نیاز به راهنمایی بیشتر و اطلاعات تخصصی دقیق تر دارید حتما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید میکروفون کنفرانس؛ چقدر بودجه دارید؟

بودجه و توان خرید برای تجهیز سالن کنفرانس، اولین فاکتوری است که باید برای خرید میکروفون کنفرانس و تجهیزات سالن کنفرانس خود به آن توجه داشته باشید. نمی‌توان از کنار موضوع هزینه به راحتی گذشت. البته نیازی هم نیست برای سیستم کنفرانس خود، بیش از اندازه هزینه کنید. واقع‌بین باشید و براساس نیاز جلسه خود خرید کنید. بازار میکروفون و سیستم صوتی هم مثل سایر تجهیزات دارای انواع برندهای متنوع است که رنج قیمتی متفاوتی هم دارند. برای خرید میکروفون کنفرانس مناسب باید به مواردی همچون اندازه سالن، نوع جلسه و … توجه داشته باشید.

معرفی انواع میکروفون کنفرانس از نظر نحوه تبدیل انرژی

سیستم میکروفون‌ها به این شکل است که امواج صوتی را به سیگنال‌های صوتی الکترونیکی تبدیل می‌کنند. بر اساس مبدل‌های به کار رفته، میکروفون‌ها به انواع مختلف داینامیک، کندانسر و ریبون تقسیم می‌شوند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا می‌شوید.

میکروفون داینامیک یا پویا

این میکروفون‌ها از از القای الکترومغناطیسی برای تبدیل صدا استفاده می‌کنند. برخی از این میکروفون‌ها دارای ترانسفورماتور خروجی هستند. این نوع میکروفون‌ها به دلیل طراحی ساده خود، نسبت به سایر میکروفون‌ها قیمت مناسب‌تری دارند. شاید به همین دلیل است که خرید میکروفون کنفرانس داینامیک بیشتر مورد استقبال کاربران قرار می‌گیرد. از دیگر ویژگی‌های این میکروفون‌ها، می‌توان به حساسیت پائین نسبت به تغییرات فشار صدا و آسیب فیزیکی اشاره کرد. این میکروفون‌ها اغلب باعث تقویت صدای زنده می‌شوند.

نقطه ضعف میکروفون‌های داینامیک، این است که همه فرکانس‌ها را به یک اندازه دریافت نمی‌کنند. این ویژگی به دلیل حساسیت پائین آنهاست.

میکروفون خازنی

این میکروفون‌ها صدا را از طریق الکترواستاتیک تبدیل می‌کنند. حرکات دیافراگم باعث تغییر در ظرفیت خازنی و سیگنال صوتی خروجی می‌شود. خازن این میکروفون‌ها برای کارکرد صحیح باید شارژ شوند. سیگنال کندانسور در میکروفون‌های خازنی، امپدانس بسیار بالایی دارد. برای خرید میکروفون کنفرانس خازنی باید بدانید که این میکروفون‌ها پیچیدگی‌ خاصی دارند. به همین دلیل گران‌تر هم هستند. این میکروفون‌ها به دلیل حساسیت بالایی که دارند، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.


میکروفون ریبون

این میکروفون‌ها هم از القای الکترومغناطیسی استفاده می‌کنند. میکروفون‌های ریبون معمولا حساسیت بالایی نسبت به تغییر صدا دارند. این میکروفون‌ها هم از ترانسفورماتور در خروجی استفاده می‌کنند. البته میکروفون‌های ریبون بسیار شکننده هستند و ممکن است در اثر جریان شدید هوا آسیب بینند.

دلایل خرید میکروفون کنفرانس مناسب

چرا برای جلسات خود به میکروفون نیاز دارید؟ دلایل زیادی برای این امر وجود دارد. در ادامه به بررسی این دلایل و راهنمایی تجهیز سالن کنفرانس می‌پردازیم:

  • افزایش دسترس‌پذیری: استفاده از میکروفون، امکان صحبت کردن میهمانان و سخنرانان بیشتری را فراهم می‌کند. همچنین به شما اجازه می‌دهد تا خیلی راحت‌تر جلسه را اداره کنید.
  • صرفه‌جویی در زمان: خرید میکروفون کنفرانس، باعث کاهش زمان انتقال بلندگو از فردی به فرد دیگر می‌شود. به این ترتیب در زمان جلسه صرفه‌جویی خواهد شد. در این حالت، همیشه مشخص است که چه کسی باید صحبت کند.
  • فعال شدن امکان ترجمه: این ویژگی به خصوص برای جلسات بین‌المللی از اهمیت بالایی برخوردار است. در این نوع جلسات از سیستم‌های میکروفون با تجهیزات ترجمه همزمان استفاده می‌شود.
  • بهبود روند کنفرانس: اگر میکروفون وجود نداشته باشد، سخنرانان مجبور به بلند کردن صدای خود می‌شوند. همین امر موجب همهمه خواهد شد. با وجود میکروفون مناسب، همه سخنرانان به راحتی می‌توانند نظرات خود را به آرامی بیان کنند. به این ترتیب روند کنفرانس هم بهبود پیدا خواهد کرد.
  • بهبود ظاهر سالن: خرید میکروفون کنفرانس، سالن و تجهیزات شما را حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهد. به این ترتیب میهمانان و سخنرانان احساس خواهند کرد که با تیم حرفه‌ای مواجه شده‌اند. همچنین نشان‌دهنده ارزشی است که شما برای شرکت‌کنندگان خود قائل هستید.