نمایش 1–12 از 31 نتیجه

سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس شامل تجهیزات متفاوتی می شود که با تنظیم و راه اندازی آنها در کنار هم میتوانیم به کیفیت مطلوب برای تجهیز سالن کنفرانس مورد نظر دست پیدا کنیم.

یونیت مرکزی و منبع تغذیه

 • هر سیستم کنفرانس جهت راه اندازی و ارتباط میان میکروفون های ریاست و شرکت کننده نیاز به یک منبع تغذیه یا همان یونیت مرکزی دارد تا با استفاده از آن بتواند تغذیه و ست کردن میکروفون کنفرانس را انجام دهد. یونیت مرکزی و منبع تغذیه سیستم کنفرانس دیوایسی است که کلیه میکروفون ها به آن متصل و تغذیه می شوند مرکز کنترل یا یونیت مرکزی کنفرانس امکانات و قابلیت های متفاوتی را در مدیریت صدا سالن کنفرانس دارد. باید به این نکته توجه داشته باشید که یونیت مرکزی و منبع تغذیه سیستم کنفرانس را حتما از برند های معتبر تهیه کنید تا مشکلی در روند کاری تجهیز سالن کنفرانس شما ایجاد نشود، در این زمینه میتوانید از کارشناسان ما مشاوره بگیرید تا بتوانید به ایده آل و استاندارد کار دست پیدا کنید.

میکروفون کنفرانس

 • میکروفون کنفرانس یا همان کنسول کنفرانس صدای سخنرانان را به یونیت مرکزی سیستم کنفرانس انتقال می دهد تا با صدای سایر میکروفون ها میکس و سپس برای پخش با اولویت مدنظر در سالن کنفرانس پخش شود. اصلی ترین نوع میکروفون که در سالن های کنفرانس مورد استفاده قرار میگیرد، میکروفون های رومیزی گردن غازی هستنند. میکروفون های کنفرانس با توجه به ساختاری که کمپانی سازنده شان برای آنها در نظر گرفته است ممکن است اسپیکر داخلی، خروجی هدفون، کلید بی صدا کردن یا میوت، صفحه نمایش، انواع پورت اتصال و قابلیت احراز هویت داشته باشند. البته نکته مهم اینجاست که کیفیت میکروفون کنفرانس ارتباط مستقیمی با صدای خروجی در سالن کنفرانس دارد ، پس انتخاب میکروفون کنفرانس با کیفیت بالا و برند ضمانت یک عمر استفاده بدون کوچک ترین مشکل در کیفیت و کارایی را به شما هدیه می دهد، اگر در زمینه تجهیز سالن کنفرانس و انتخاب میکروفون کنفرانس مناسب نیاز به راهنمایی بیشتر و اطلاعات تخصصی دقیق تر دارید حتما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید سیستم کنفرانس

برای داشتن کیفیتی مطلوب و صدایی قابل قبول باید چند نکته مهم در تجهیزات سالن کنفرانس و خرید سیستم کنفرانس در نظر داشت که در ادامه به بررسی چند مورد از آنها برای تجهیز سالن کنفرانس میپردازیم. امکانات سیستم کنفرانس یکی از مهم‌ترین فاکتورها در خرید سیستم کنفرانس، تعداد و کیفیت امکاناتی است که با خود به همراه دارد. سیستم کنفرانس می تواند امکانات متعددی داشته باشد که بسته به نیاز، افراد و سازمان‌ها می‌توانند یک یا چند مورد از آنها را استفاده نمایند. برند و کشور سازنده یقینا استفاده از برند های معتبر در زمینه تجهیز سالن کنفرانس کمک شایانی به کیفیت خروجی پروژه می کند ، از این جهت که برند های معتبر کیفیت قابل قبول وخدمات بهتری را به شما ارائه می دهند.

تجهیزات مهم سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس

 • واحد کنترل مرکزی: این قطعه مسئولیت کنترل تمام تجهیزات واحدهای میکروفون را برعهده دارد. همچنین به ترکیب فیدهای میکروفون و توزیع فیدهای زبان مقصد می‌پردازد. برخی از واحدهای کنترل مرکزی، قابلیت ضبط داخلی دارند.
 • میکروفون کنفرانس ریاست: این میکروفون برای سخنرانی مدیر جلسه طراحی شده است. این میکروفون قابلیت‌های متفاوتی از جمله تشخیص مدت زمان صحبت سخنرانان، رای‌گیری و … را دارد. این میکروفون که با عنوان Chairman Unit هم شناخته می‌شود، امکان اولویت‌بندی سخنرانی را هم داراست.
 • میکروفون کنفرانس شرکت کننده: این میکروفون‌ها برای کلیه شرکت‌کنندگان در نظر گرفته می‌شود. هر کدام از سخنرانان یا نمایندگان جلسه، باید یک میکروفون مخصوص داشته باشند. این میکروفون‌ها دارای دکمه‌ای برای خاموش و روشن کردن صدا هستند. همچنین چراغ کوچکی دارند که هنگام سخنرانی روشن می‌شود.

انواع سیستم کنفرانس

اصلی‌ترین قسمت یک سیستم کنفرانس واحد کنترل مرکزی است. با توجه به نحوه ارتباط واحد کنترل مرکزی با دستگاه‌های شخصی نمایندگان، سیستم‌های کنفرانس به دو دسته باسیم(کابلی) و بی‌سیم تقسیم می‌شود.

سیستم کنفرانس باسیم

در این نوع سیستم‌ها از سیگنال‌های آنالوگ و یا دیجیتال برای انتقال صدا توسط کابل استفاده می‌شود. این نوع سیستم برای جلسات و کنفرانس‌های ثابت مناسب‌تر است. ازجمله ویژگی‌های این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت افزودن سیستم‌های دیگر به این سیستم مانند سیستم‌های چندرسانه‌ای
 • هزینه کمتر این سیستم در مقایسه با سیستم بی‌سیم
 • این سیستم در زمان بروز تداخل و اختلال حفاظت و ثبات قابل‌قبولی از خود نشان می‌دهد.
 • این سیستم در مقایسه با نوع بی‌سیم از ثبات عملیاتی بالاتری برخوردار است.

سیستم کنفرانس بیسیم

سیستم کنفرانس بی‌سیم یکی از مهم‌ترین انواع سیستم کنفرانس است. در این نوع سیستم‌ها از مادون‌قرمز و امواج وای‌فای برای ارسال سیگنال استفاده می‌شود. ازجمله موارد کاربرد این نوع سیستم در اتاق‌هایی است که امکان کابل‌کشی میسر نیست و یا به‌سختی انجام می‌شود.

همچنین در مواقعی که زمان کمی برای راه‌اندازی و برگزاری کنفرانس وجود دارد، از این سیستم استفاده می‌شود.

استفاده از این سیستم معایبی نیز دارد. ازجمله این معایب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت نسبتا بالا
 • این سیستم در زمان بروز تداخل و اختلال حفاظت و ثبات قابل‌قبولی از خود نشان نمی‌دهند.
 • باتری‌های آنها همواره نیاز به شارژ مجدد دارند.
سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس

نکات مهم در انتخاب سیستم کنفرانس

برای انتخاب سیستم کنفرانس، توجه به موارد زیر ضروری است:

 • قیمت
 • امکانات و قابلیت‌های منبع تغذیه
 • امکانات و قابلیت‌های کنسول ریاست جلسه
 • امکانات و قابلیت‌های کنسول اعضای جلسه
 • کیفیت ساخت و متریال کنسول ها
 • وجود قابلیت ضد نویز

شما میتوانید برای انتخاب دقیق تر و بهتر در این زمینه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.