مقالات

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

سالن های اختصاصی کنفرانس می تواند با فراهم کردن محیطی رسمی و حرفه ای زمینه ای عالی برای برگزاری یک جلسه کاری مهم باشد تا جایی که بتواند تأثیر به یاد ماندنی از بیزینس شما به جا بگذارد. شاید تا به حال به این مورد رسیده باشید که چه نکته های منفی میتواند در برگزاری جلسه در یک مکان عمومی وجود داشته باشد، اما اگر ما از سالن کنفرانس اختصاصی خود استفاده کنیم چطور؟

در دنیای امروزی و عصر جدید سالن های کنفرانس از شکل قدیمی خود خارج شده اند و با پیشرفت تکنولوژی و پدید آمدن سیستم های قدرتمند دیجیتال تمامی کارفرمایان به سمت سیستم های دیجیتال و کنترل مرکزی روی آورده اند.

موارد مهمی که برای کارفرمایان و افرادی که تصمیم به تجهیز سالن کنفرانس میگیرند این است که بتوانند مستند سازی درستی از جلسه شان داشته باشند ، در کاربری و استفاده از سیستم کنفرانس بتوانند به راحتی عمل کنند و قابلیت ارتباط همزمان با نقاط مدنظرشان را داشته باشند و همچنین این امکان را می دهد تا مدیر جلسه بتواند کنترل کامل بر روی نظم دهی و صحبت کردن حضار در جلسه داشته باشد.

تمامی نکاتی که ذکر کردیم نیازمند تجهیزات خاص در زمینه صدا ، تصویر ، شبکه ، نور و …. میباشد که در ادامه مطلب به بررسی هر یک از این موارد و ضرورت وجود آنها برای تجهیز سالن کنفرانس در مشهد استاندارد میپردازیم.

تجهیز سالن کنفرانس

اثر بخشی و تسلط بسیار بیشتر بر روی حضار حاضر در جلسه بالا رفتن تمرکز مخاطبین حاضر در جلسه و شخص رییس جلسه آرشیو و مستند سازی تمامی وقایع جلسه از ابتدا تا به انتها مدیریت و نظم دهی آسان توسط مدیریت جلسه مدیریت یکپارچه توسط ریاست جلسه و بالا بردن بهره وری

سیستم کنفرانس آنالوگ

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد در حقیقت تنها می‌توانند مهم ترین و اصلی ترین وظیفه سیستم کنفرانس که پخش صدا در سالن و مدیریت جلسه می شود را انجام دهد، سیستم های کنفرانس آنالوگ به کامپیوتر متصل نمی شوند و امکانات کاربردی مانند اتصال دوربین ( اتوترکینگ) و سیستم رای گیری یا حضور و غیاب و … را ندارند و فقط برای انتقال صدا از میکروفون ها به بلندگو ها استفاده می شوند.

البته در حال حاضر با پیشرفت چشم گیر تکنولوژی سیستم های کنفرانس آنالوگ کمتر مورد استقبال کاربران و کارفرمایان قرار گرفته است و اغلب از سیستم های کنفرانس دیجیتال برای تجهیز سالن کنفرانس استفاده می شود که کارایی و امکانات منحصر به فرد به روز تر و کاربردی تر را ارائه می دهند.

ویژگی های سیستم کنفرانس آنالوگ

امکانات کاربری محدود و کارایی بسیار پایین در مقایسه با سیستم دیجیتال قیمن پایین تر و مناسب تر نسبت به سیستم های کنفرانس دیجیتال عدم وجود قابلیت اتوترکینگ و رای گیری سیستم کنفرانس دیجیتال تجهیز سالن کنفرانس در مشهد –

سیستم کنفرانس دیجیتال

نسل جدید سیستم های کنفرانس به شمار می آید که به کاربران امکانات و قابلیت های منحصر به فردی را از جمله : سیستم رای‌گیری، ترجمه همزمان و سیستم اتوترکینگ بهره می‌برد. اتوترکینگ به قابلیتی گفته می‌شود که در آن هنگام دریافت صدا از هر میکروفون، سیستم کنفرانس به صورت خودکار اقدام به تصویربرداری از آن فرد خواهد کرد،

در ادامه به بررسی کامل تر از اتوترکینگ خواهیم پرداخت ، در حال حاضر سیستم های کنفرانس دیجیتال به دلیل امکانات و قابلیت های کاربردی در اتاق جلسات یکی از اولین گزینه های کارفرمایان برای انتخاب میباشند و سیستم های کنفرانس آنالوگ جای خودشان را به نسل جدید یعنی سیستم های کنفرانس دیجیتال داده اند ،

شما میتوانید برای کسب اطلاعات دقیق تر و کامل تر در رابطه با تجهیز سالن کنفرانس در مشهد با سیستم دیجیتال و آنالوگ با کارشناسان شرکت ما در ارتباط باشید.

ویژگی ها سیستم کنفرانس دیجیتال

نسل جدید سیستم های کنفرانس دارای کیفیت عالی و امکانات بینظیر برای مدیریت هرچه بهتر جلسات دارای قابلیت های رای گیری، ترجمه همزمان، اتوترکینگ و… بهره مندی از جدید ترین تکنولوژی در زمینه سیستم های کنفرانس

ویژگی های مهم سیستم کنفرانس دیجیتال

رکورد صدا و تصویر (Auto Track)

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد – سیستم‌ های کنفرانس دیجیتال این ویژگی را دارند تا با اضافه کردن یک یا چند دوربین به یونیت مرکزی کنفرانس و همچنین یک رکوردر صدا، صدا و تصویر سالن کنفرانس را ضبط کنند و آرشیو کنند.

اگر دوربین به طوری تنظیم شود که بدون نیاز به وجود اپراتور به سمت سخنران یا مهمانان بچرخد و فیلم برداری کند به این قابلیت اتوترکینگ (Auto Tracking) گفته می شود و در حال حاضر تمامی کارفرمایان برای تجهیز سالن کنفرانس خود استقبال زیادی از سیستم اتوترکینگ دارند استفاده از این قابلیت کاربردی و مهم نیازمند استفاده از سیستم های کنفرانس دیجیتال میباشد.

رای گیری در سیستم کنفرانس دیجیتال

برخی از سیستم‌های کنفرانس دیجیتال امکان و قابلیت رای گیری را دارند و برخی از سیستم های پیشرفته تر امکان ارائه آمار تخصصی تر از رای‌ گیری را دارند. امکان رای گیری در سالن‌های شورا های مختلف، مجلس و کلیه سازمان‌هایی که به صورت مداوم نیاز به ثبت رای شرکت کنندگان دارند کاربرد بسیار زیادی دارد و حائز اهمیت است.​

تجهیزات سیستم کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد | سیستم کنفرانس شامل تجهیزات متفاوتی می شود که با تنظیم و راه اندازی آنها در کنار هم میتوانیم به کیفیت مطلوب و مورد نظر دست پیدا کنیم در ادامه قصد داریم به بررسی کلی تجهیزات سیستم کنفرانس بپردازیم برای تجیهز سالن کنفرانس بپردازیم.

یونیت مرکزی و منبع تغذیه

هر سیستم کنفرانس جهت راه اندازی و ارتباط میان میکروفون های ریاست و شرکت کننده نیاز به یک منبع تغذیه یا همان یونیت مرکزی دارد تا با استفاده از آن بتواند تغذیه و ست کردن میکروفون های کنفرانس را انجام دهد.

یونیت مرکزی و منبع تغذیه سیستم کنفرانس دیوایسی است که کلیه میکروفون ها به آن متصل و تغذیه می شوند مرکز کنترل یا یونیت مرکزی کنفرانس امکانات و قابلیت های متفاوتی را در مدیریت صدا سالن کنفرانس دارد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که یونیت مرکزی و منبع تغذیه سیستم کنفرانس را حتما از برند های معتبر دنیا تهیه کنید تا مشکلی در روند کاری تجهیز سالن کنفرانس شما ایجاد نشود، در این زمینه میتوانید از کارشناسان ما مشاوره بگیرید تا بتوانید به ایده آل و استاندارد کار دست پیدا کنید.​​​

میکروفون کنفرانس

میکروفون کنفرانس یا همان کنسول کنفرانس صدای سخنرانان را به یونیت مرکزی سیستم کنفرانس انتقال می دهد تا با صدای سایر میکروفون ها میکس و سپس برای پخش با اولویت مدنظر در سالن کنفرانس پخش شود.

اصلی ترین نوع میکروفون که در سالن های کنفرانس مورد استفاده قرار میگیرد، میکروفون های رومیزی گردن غازی هستنند. میکروفون های کنفرانس با توجه به ساختاری که کمپانی سازنده شان برای آنها در نظر گرفته است ممکن است اسپیکر داخلی، خروجی هدفون، کلید بی صدا کردن یا میوت، صفحه نمایش، انواع پورت اتصال و قابلیت احراز هویت داشته باشند.

البته نکته مهم اینجاست که کیفیت میکروفون کنفرانس ارتباط مستقیمی با صدای خروجی در سالن کنفرانس دارد ، پس انتخاب میکروفون کنفرانس با کیفیت بالا و برند ضمانت یک عمر استفاده بدون کوچک ترین مشکل در کیفیت و کارایی را به شما هدیه می دهد، اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی بیشتر و اطلاعات تخصصی دقیق تر دارید حتما با کارشناسان ما در شرکت آوا تدبیر در ارتباط باشید.

2 نکته مهم در خرید سیستم کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد – برای داشتن کیفیتی مطلوب و صدایی قابل قبول باید چند نکته مهم را در خرید سیستم کنفرانس در نظر داشت که در ادامه به بررسی چند مورد از آنها برای تجهیز سالن کنفرانس میپردازیم.

امکانات سیستم کنفرانس یکی از مهم‌ترین فاکتورها در خرید سیستم کنفرانس، تعداد و کیفیت امکاناتی است که با خود به همراه دارد. سیستم کنفرانس می تواند امکانات متعددی داشته باشد که بسته به نیاز، افراد و سازمان‌ها می‌توانند یک یا چند مورد از آنها را استفاده نمایند.

برند و کشور سازنده یقینا استفاده از برند های معتبر در زمینه تجهیز سالن کنفرانس در مشهد کمک شایانی به کیفیت خروجی پروژه می کند ، از این جهت که برند های معتبر کیفیت قابل قبول وخدمات بهتری را به شما ارائه می دهند ، برای انتخاب دقیق تر و بهتر در این زمینه شما میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سیستم صوت جانبی سالن کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد سیستم صوت جانبی سالن کنفرانس زنجیره ای از تجهیزات سالن کنفرانس است که با استفاده از آنها میتوانیم اصطلاحا صدایی با وفاداری بالا و استاندارد برای سخنرانی‌ها و کنفرانس‌ها و همچنین پخش مولتی مدیا در سالن مورد نظر داشته باشیم.

این تجهیزات شامل موارد مختلفی می شود که برای تجهیز سالن کنفرانس باید به صورت دقیق به بررسی آنها بپردازید ، البته لازم به ذکر هست که طراحی و انتخاب تجهیزات با توجه به هر فضا و معماری متفاوت میباشد ، از این جهت برای انتخاب بهترین تجهیزات صدا نیازمند دانش تخصصی در این زمینه می باشید

، هیچ جای نگرانی در رابطه با این موضوع نیست شرکت آوا تدبیر با بررسی فضا و شرایط محیطی شما مشاوره ای دقیق و تخصصی را در زمینه صوت جانبی تجهیز سالن کنفرانس در مشهد به شما عزیزان ارائه می دهد تا به سادگی بتوانید بهترین تجهیزات مورد نظر با توجه به فضای مورد نظرتان برای سیستم صوت سالن کنفرانس تهیه کنید،

در ادامه به بررسی برخی از این تجهیزات میپردازیم و ضرورت استفاده از هر کدام از آنها در تجهیز سالن کنفرانس در مشهد را برای شما بیان میکنیم.

ویژگی ها

ارائه صدایی واضح برای درک بهتر حضار در جلسه

بالا رفتن راندمان کاری و فرآیند برگزاری جلسه

ارائه صدایی یکنواخت و قابل درک به تمامی حضار

ارائه صدایی استاندارد برای پخش مولتی مدیا

چند نکته مهم برای خرید تجهیزات سالن کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد – در ابتدا برای بررسی دقیق تر تجهیز سالن کنفرانس خود باید متراژ و ابعاد سالن را در نظر داشته باشید تا با توجه به این پارامتر بتوانید تجهیزات مناسب و مورد نیاز را تهیه کنید،

در ادامه باید این سوال را از خود بپرسید که آیا به سیستم فیلم برداری خودکار یا همان اتوترک (Auto Track) نیاز دارید یا خیر در قدم بعدی با توجه به فضا و متراژ بر آورد شده باید نیاز و عدم نیاز وجود سیستم صوت جانبی سالن کنفرانس را بررسی کنید .

اکثر کارفرمایان تمایل به وجود سیستم صوت جانبی برای سالن کنفرانس خود دارند تا دغدغه ای در رابطه با کیفیت و وضوح صدا در سالن نداشه باشند چرا که اسپیکر های تعبیه شده بر روی کنسول های کنفرانس کیفیت بسیار پایین دارند و همین باعث از بین رفتن وفاداری صدا در سالن کنفرانس می شود .

از این جهت ما هم پیشنهاد میکنیم که حتما از سیستم صوت جانبی برای تجهیز سالن کنفرانس خود استفاده کنید تا در بحث کیفیت ، وضوح ، وفاداری صدا به مشکل بر نخورید، همچنین شما باید ضرورت وجود نمایشگر ویدیویی را با توجه به شرایط و مکان خود بسنجید .

البته لازم به ذکر هست که کارشناسان شرکت آوا تدبیر با توجه به بودجه در اختیار کارفرما، فضای مورد نظر و موارد ذکر شده توسط کارفرما راه حل ها و طرح های مهندسی شده خود را در قالب پیش فاکتور به شما ارائه می دهد تا بتوانید به راحتی به استاندارد های تجهیز سالن کنفرانس دست پیدا کنید.

لیست تجهیزات صدا و تصویر سالن کنفرانس

 

تجهیز سالن کنفرانس در مشهدمیکروفون کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد– همانطور که قبل تر اشاره کردیم کیفیت صدای خروجی ارتباط مستقیم با میکروفون کنفرانس دارد، مهم ترین نوع میکروفون کنفرانس که در سالن های کنفرانس متعددی استفاده می شوند میکروفون های رومیزی هستند برخی از ویژگی ها در میکروفون های کنفرانس مانند کاهش نویز، پاپ شیلد و پرتابل بودن میکروفون جهانی بوده ولی نکته مهم این است که بتوانیم میکروفون مناسبی را انتخاب کنیم که نیاز های ما را در تجهیز سالن کنفرانس برطرف نماید.

دوربین سالن کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد – برای رکورد و ضبط تصویر در سالن های کنفرانس نیاز به دوربین های مخصوص است. این مدل رکورد تصویر در سالن کنفرانس به این شکل است که دوربین های مخصوص بر روی پایه ای نصب می شوند و به صورت خودکار تصویر شخصی را که در حال صحبت کردن است بر روی پرده نمایشگر نشان دهد و یا اینکه در رکوردر تعبیه شده ضبط می کند. همانطور که در قبل اشاره کردیم به این روش اتوتِرَک نیز می گویند.

 

صوت جانبی سالن کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد  با توجه به متراژ و ابعادی که دارد نیازمند سیستم صوت برای پخش هر چه بهتر صدا در اتاق می باشد. وفاداری بالای صدا در سالن کنفرانس بستگی به صوت جانبی دارد که شما برای تجهیز سالن کنفرانس خود انتخاب می کنید و همانطور که اشاره کردیم بدون وجود این سیستم، صدای خروجی شما بسیار ضعیف و با کیفیت و وفاداری پایین خواهد بود و قطعا نیازهای شما را برطرف نخواهد کرد.

 

اجزا سیستم صوت جانبی برای تجهیز سالن کنفرانس شامل موارد زیر می باشد :

1- اسپیکر ها یا همان بلندگو ها که در سالن جایگذار می شوند
2- آمپلی فایر برای تقویت صدا و درایو کردن اسپیکر های موجود
3- میکسر صدا برای مدیریت و کنترل ورودی ها و پلیر های مختلف
4- میکروفون بیسیم برای افرادی که به کنسول کنفرانس دسترسی ندارند
5- ارائه صدایی با کیفیت بالا و قابل فهم در محیط سالن کنفرانس شما

نمایشگر(مانیتور)

تجهیز سالن کنفرانس

از خرید تجهیزات زیادی برای تجهیز سالن کنفرانس در مشهد می توان صرف نظر کرد ولی نمایشگر یا همان مانیتور قطعا یکی از این تجهیزات نیست. وجود مانیتور با کیفیت برای ویدئو کنفرانس و همچنین نمایش فایل های مولتی مدیا مختلف در سالن کنفرانس و اتاق جلسات ضروری و حیاتی است و باید آن را در تجهیز سالن کنفرانس خود پیش بینی کنید تا راحت باشید. درایور فول پورت VGA,HDMI,AV طراحی زیبا و دکوراتیو در سالن کنفرانس امکان اجرای لوگو کارفرما در پشت و جلو مانیتور دارای پنل اسلیم و سایز 15.6 اینچی مانیتور

لیفت(Monitor Lift)

تجهیز سالن کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد – بالابر نمایشگر که با نام‌ های دیگر مانیتور میز کنفرانس، لیفت مانیتور، آسانسور مانیتور و… شناخته می‌شود دستگاهی است که جهت نصب یا پنهان نمودن مانیتورها درون میزهای کنفرانس استفاده می‌شود.این دستگاه به هنگام نیاز مانیتورها را از میز خارج کرده و تصاویر مد نظر را به میهمانان نمایش می دهد و زمانی که نیازی به نمایشگرها نیست، برای جلوگیری از اشغال فضا و همچنین حفظ جنبه های دکوراتیو میز کنفرانس و تجهیز سالن کنفرانس در مشهد، مانیتورها در داخل میز کنفرانس پنهان می شوند.

ویدیو پروژکتور

تجهیز سالن کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد – اگر شرکت کننده های سالن کنفرانس زیاد باشند و نمایشگر ها و مانیتور های موجود جوابگو نباشد، حتما باید یک پروژکتور با کیفیت در سالن کنفرانس داشته باشید. پروژکتور های نسل جدید قابلیت های خوبی دارند برای مثال برخی از آنها نیازی به خاموش کردن نور محیط ندارند. پرده پروژکتور نیز از تجهیزاتی است که حتما به آن نیاز پیدا خواهید کرد. در حال حاضر از پرده های با کیفیت موتورایز استفاده می شود که به راحتی میتوان آنها را کنترل کرد و در تجهیز سالن کنفرانس از آنها استفاده کرد.

پنل رومیزی(VSP Panel)

تجهیز سالن کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد | قابلیت و کارایی اصلی vsp panel در تجهیز سالن کنفرانس است، در اتاق های کنفرانس این پنل به حضار این امکان را می‌دهد تا در صورت نیاز صدا و تصویر را از دیوایس خود که ممکن است شامل لپ تاپ یا دیگر تجهیزات شود با دیگران به اشتراک بگذارند.

با مشاوران آوا تدبیر در ارتباط باشید

شما همراهان عزیز میتوانید برای  کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در رابطه با تجهیز سالن کنفرانس با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

09128453156

02128420426

05191690564

(Visited 216 times, 1 visits today)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =