مقالات

سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ بررسی تفاوت

سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ

سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ

سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ

مقایسه انواع سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ برای تجهیز سالن کنفرانس عموماً شامل سیستم کنفرانس، پروژکتور، منبع تغذیه، سیستم صوت جانبی، تجهیزات نورپردازی و تجهیزات شبکه است. در این مطلب کاربردی به بررسی انواع سیستم کنفرانس، تفاوت بین سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ، مقایسه سیستم کنفرانس بی‌سیم و با سیم و ویژگی‌های مهم در انتخاب میکروفون کنفرانس بپردازیم.

سیستم کنفرانس آنالوگ سیگنال با فرم آنالوگ منتقل می کند. با توجه به محدودیت‌های عملکردی سیگنال‌های آنالوگ، این نوع سیستم کنفرانس با وجود قیمت پایین آنها محدودیت های بسیار پایین تری نسبت به سیستم های کنفرانس دیجیتال دارند و بهتر است برای تجهیز سالن کنفرانس سراغ سیستم کنفرانس دیجیتال بروید.

سیستم های کنفرانس دیجیتال

در سیستم کنفرانس دیجیتال تراشه پردازش داخلی سیگنال دیجیتال (DSP) کیفیت صدای بهتری را ارائه می‌دهد. دارای طیف گسترده‌ای از توابع و امکانات نامحدود برای یکسان سازی است. سیستم کنفرانس دیجیتال یک سیستم کنفرانس است

که کامپیوتر، ارتباطات، کنترل، مولتی مدیا، تصویر، صدا و سایر فناوری ها را با هم ادغام می‌کند و سیستم کنفرانس دیجیتال هوشمند سیستمی است شامل فرایند ورود به سیستم، رای گیری، ترجمه چند زبانه و ردیابی دوربین که سخنرانی را در طول فرآیند مدیریت می‌کند و به کاربران، امکان دسترسی به تکنولوژی پیشرفته ای را می‌دهد که بتوانند جلسه را با یک کلید کنترل کنند.

تفاوت بین سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ هوشمند ویژگی‌ها در سیستم کنفرانس دیجیتال انتقال داخلی سیستم دیجیتال براساس سیگنال‌های دیجیتال است و میکروفون‌های مورد استفاده شرکت کنندگان همگی از فناوری تبدیل “آنالوگ به دیجیتال” استفاده می‌کنند. اکثر دستگاه‌های این سیستم همچنین از مبدل‌های آنالوگ به دیجیتال و دیجیتال به آنالوگ استفاده می‌کنند،

بنابراین دستگاه‌های آنالوگ خارجی (مانند پخش، ضبط، تجهیزات صوتی باسیم یا بی سیم) می‌توانند مستقیماً از طریق رابط رسانه صوتی، وارد شبکه سیستم کنفرانس کاملا دیجیتال شوند. ماژول قابل انعطاف امکان انتخاب تجهیزات را براساس نیازهای هرجلسه فراهم می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد از طریق مدولارسازی نیازهای خود را برآورده کند و سیستمی مطابق با نیازهای خود را مطابقت داده و در اختیار داشته باشند.

دستگاه‌های چند رسانه‌ای بیشتری نیز می‌توانند به سیستم کنفرانس ایجاد شده، اضافه شوند و کنترل می‌تواند از طریق نرم‌افزار کامپیوتری برای افزودن تعداد سیستم های بیشتر پیاده‌سازی شود. درسیستم کنفرانس هوشمند طراحی یکپارچه تمام تجهیزات اتاق جلسه را به صورت طبیعی با هم ادغام می‌کند و در نتیجه کنترل کاربر را بر کل جلسه افزایش می‌دهد. رابط کاربری بصری با صفحه لمسی LCD، کنترل بسیاری از دستگاه‌ها را ساده و سریع می‌کند.

سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ ، ادغام فناوری و هوشمندسازی به طور کامل نشان دهنده کیفیت بالای کنفرانس‌های مدرن است. پیکربندی استاندارد و سیستماتیک جلسه می‌تواند به کارایی بیشتر و بهبود تصویر شرکت کمک کند.

تجهیزات سیستم کنفرانس دیجیتال از تجهیزات کنترل مرکزی، چند رسانه ای، تجهیزات گفتار و تفسیر همزمان (یعنی سیستم کنفرانس معمولی)، تجهیزات نظارتی و زنگ هشدار و تجهیزات دسترسی به شبکه تشکیل شده است. سیستم کنفرانس هوشمند از تجهیزات جانبی چند رسانه ای، سیستم کنفرانس دیجیتال و تفسیر همزمان، نمایشگر و سیستم کنترل مرکزی هوشمند تشکیل شده است.

سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ

مقایسه سیستم کنفرانس دیجیتال بی سیم و سیستم کنفرانس با سیم با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی، سیستم­‌های کنفرانس نیز ارتقا یافته و اصلاح شده است. با توجه به تقاضایی که برای برگزاری جلسات با کیفیت بالا، وجود دارد، طراحی سیستم جلسات مدرن به یک انتخاب ضروری تبدیل شده است. در مواجهه با الزامات جلسه­‌ی استاندارد و با کیفیت بالا، انتخاب سیستم جلسه از اهمیت ویژه­‌ای برخوردار است. سیستم­‌های کنفرانس دیجیتال باسیم و بی سیم زیادی در بازار وجود دارد. از آنجایی که نصب و جابجایی سیستم کنفرانس دیجیتال بی سیم آسان است، به راحتی قابل استفاده و نگهداری است همچنین تاثیری بر ساختمان­‌ها و مکان­‌های کنفرانس نخواهد گذاشت. سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ

سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ ، به خصوص با ارتقای فناوری، پهنای باند برای انتقال سیگنال بی­سیم افزایش یافته است در نهایت سرعت انتقال، افزایش پیدا کرده است. همین ویژگی، سیستم­‌های کنفرانس دیجیتال بی سیم را در بازار محبوب­‌تر کرده است. سیستم کنفرانس باسیم نیاز به سیم کشی پیچیده‌­ای دارد که به دیوارها و میزهای کنفرانس آسیب می‌­رساند،

امکانات اصلی محل کنفرانس را تغییر می‌­دهد و ظاهر سالن کنفرانس را تحت تاثیر قرار می­‌دهد. علاوه بر این، سیستم کنفرانس باسیم، سنتی، و غیر قابل انعطاف است، با این حال دارای عملکرد پایدار و قابل اعتمادی است که مستعد تداخل نیست. سیستم­‌های کنفرانس دیجیتال باسیم و بی سیم ناسازگاری با محیط ندارند. همین امر مستلزم سازگاری و اشتراک فنی آن‌ها شده است که معایب را از بین می­‌برد و مزایایی را نیز برای شما فراهم می‌کند.

سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ ، میکروفون‌های دستی برای دسته صندلی اتاق‌های سخنرانی و سالن‌های جلسه معمولاً به صندلی‌های دسته‌دار مجهز هستند. میکروفون‌های دستی را می‌توان در داخل دسته صندلی برای صحبت تنظیم کرد. این کار زحمت تحویل میکروفون به هر سخنگو را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

چگونه سیستم میکروفون کنفرانس را انتخاب کنیم؟ 5 عامل کلیدی زیر می‌تواند به شما در خرید سیستم میکروفن کنفرانس کمک کند: محل برگزاری: این اولین و اساسی‌ترین عامل هنگام ارزیابی سیستم میکروفون کنفرانس است. چیدمان و فضای مکان شما تعیین می‌کند که چه نوع سیستمی مناسب است – سیمی یا بی سیم. کاربرد: یک سیستم کنفرانس خوب باید متناسب با نیازهای برنامه شما باشد.

سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ ، بهتر است ابتدا به سناریو نحوه استفاده فکر کنید و سپس محصولات و تجهیزات مناسب را انتخاب کنید. پنج نوع میکروفون کنفرانس فوق را می توان با توجه به برنامه‌های شما در یک سیستم کنفرانس یکپارچه کرد. تعداد شرکت کنندگان: برای تعیین تعداد کل واحدهای میکروفون باید تعداد شرکت کنندگان در کنفرانس را بدانید. یک MCU می‌تواند صدها واحد را در خود جای دهد. کیفیت صدا و سیگنال: کنترل سیگنال صوتی آنالوگ قدیمی دشوارتر است، بنابراین کیفیت زیر سوال می‌رود.

سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ

سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ، با این حال، اکثر سیستم‌ها در حال حاضر برای بهبود کیفیت صدا و پردازش سیگنال پیشرفته دیجیتالی شده‌اند. در عین حال، برای اطمینان از کیفیت کلی صدا، باید با بلندگوها، تقویت کننده‌ها و دیگر سیستم‌ها و تقویت کننده‌ها ی قدرت، در تجهیز سالن کنفرانس ادغام شود. طراحی محصول: از نظر زیبایی و کاربردی، طرح‌های دقیق زیادی روی میکروفون‌های کنفرانس وجود دارد. به عنوان مثال، هنگامی که نشانگر قرمز روی میکروفون گردن غازی روشن است، آیا با دید بلندگو تداخل خواهد داشت؟ آیا طراحی پایه میکروفون رومیزی ثابت است؟ اندازه میکروفون رومیزی چقدر است؟ آیا میز کنفرانس هنگام نصب نیاز به بررسی کردن دارد؟… و غیره.

سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ ، این جزئیات همه عواملی هستند که بر موفقیت یا شکست یک سیستم میکروفون کنفرانس تأثیر می‌گذارند. ویژگی ها و برنامه های کاربردی پیشرفته عملکردهای رأی گیری: به عنوان مثال، فرآیندهای رأی گیری، ردیابی آرای تاریخی، رأی گیری مخفی و غیره. ضبط، ثبت سخنرانی و پخش زنده: فناوری‌های بیشتری با سیستم میکروفون کنفرانس ادغام می‌شوند.

اخیراً، بسیاری از کنفرانس‌های مهم، مانند سیاست‌های ملی یا جلسات شهرداری، ضبط و از طریق وب در یوتیوب پخش شده‌اند. کنفرانس ویدئویی: کنفرانس ویدئویی محبوب‌تر از همیشه است – یک سیستم میکروفون کنفرانس را می‌توان با دوربین PTZ و نرم‌افزار ویدئو کنفرانس ادغام کرد. سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ

(Visited 16 times, 1 visits today)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + پانزده =