مقالات

تجهیزات سالن کنفرانس چیست

تجهیزات سالن کنفرانس

تجهیزات سالن کنفرانس

تجهیزات سالن کنفرانس

تجهیزات سالن کنفرانس چیست

در این مطلب از مجله شرکت آوا تدبیر قصد داریم تا به بررسی تجهیزات سالن کنفرانس بپردازیم تا اطلاعات مفید و مختصری را در رابطه با تجهیز سالن کنفرانس  و همچنین تجهیزات سالن کنفرانس دراختیار شما عزیزان بگزاریم. در واقع سیستم های کنفرانس به دو دسته اصلی آنالوگ و دیجیتال تقسیم بندی می شوند.

در حقیقت سیستم های کنفرانس آنالوگ سری قدیمی تر و یا به عبارتی نسل اول سیستم های کنفرانس می باشند که در مراکز مختلف مورد استفاده قرار میگرفتند.

این سیستم ها فقط امکان دریافت، تقویت و ارسال صدا حضار و سخنرانان را برای پخش توسط سیستم صوت جانبی در خورد جای داده اند. با توجه به امکانات محدود و دست و پا گیر سیستم های آنالوگ در حال حاضر و در نسل جدید بسیار کم از آنها استفاده می شود.

درحال حاضر سیستم های کنفرانس آنالوگ جای خود را به نسل جدید یعنی سیستک های کنفرانس دیجیتال داده اند. لازم به ذکر است که سیستم های کنفرانس دیجیتال علاوه بر قابلیت هایی که برای سیستم های آنالوگ ذکر کردیم توانایی های دیگری مانند مدیریت دوربین فیلم برداری( اتوترکینگ) ، رکورد صوت و تصویر و همچنین امکان اتصال به سیستم ترجمه همزمان و… را دارد.

برای اکثر شرکت ها ، ارگان های دولتی و خصوصی ، دوربین و تجهیزات ضبط ضبط صدا و تصویر در سالن جلسه و اتاق کنفرانس اهمیت بسیار زیادی دارد. ضبط کردن صدا و تصویر برای آرشیو کردن جلسه و بایگانی کردن با کیفیت آن همواره یکی از دغدغه های اصلی کارفرمایان بوده است.

صوت جانبی سالن کنفرانس یکی از موارد مهم و حیاتی دیگر و از تجهیزات سالن کنفرانس به شمار می آید چرا که تمامی مهمانان و شخصیت هایی که در سالن کنفرانس حضور دارند باید به راحتی و بدون دردسر متوجه صدای فرد سخنران بشوند و یا اصطلاحا صدا وفاداری خوبی در سالن کنفرانس داشته باشد تا همه حضار کاملا متوجه صدای سخنران بشوند ،

از آنجا که در سالن های کنفرانس جلسات مهم و با اهمیت انجام می شود و مدیران عالی رتبه و شخصیت های مهم درجلسه شرکت می کنند بهتر است تجهیزات صوت سالن کنفرانس در شأن افراد شرکت کننده و سخنران باشد.

بنابراین برای تجهیزات صوتی سالن کنفرانس اعم از بلندگو و غیره باید از بهترین برند های موجود در بازار استفاده کرد و این تجهیزات باید به صورت تخصصی و با در نظر گرفتن شرایط محیطی ، معماری و آکوستیکی سالن کنفرانس تهیه و  نصب شوند.

تجهیزات سالن کنفرانس

تجهیزات سالن کنفرانس ، نمایشگر و مانیتور جلسات معمولا با نشان دادن پاورپوینت، ویدیو و سایر موارد بصری ادامه پیدا می کنند و بنابراین استفاده از تجهیزات تصویری مناسب و نمایشگرها (مانیتور) کاملا ضروری و لازم هستند.

نمایشگرها به دو نوع اصلی تقسیم بندی می شوند؛ نمایشگرهای عادی که مانند تلوزیون یا مانیتور کامپیوتر هستند، و لیفت مانیتورها که در زیر میز تعبیه شده و در صورت نیاز توسط موتور درونی که دارند به بالا آورده می شوند.

تجهیزات سالن کنفرانس ، پروژکتور و پرده نمایش پروژکتور دقیقا برای نمایش تصاویر استفاده می شوند ولی یک مزیت نسبت به تلوزیون ها و مانیتورهای عادی دارند. اول اینکه قابل حمل بوده و به راحتی می توان آن ها را جا به جا کرد، دوم اینکه هزینه نسبتا ارزان تری دارند و سوم اینکه اندازه تصویر آن ها کاملا قابل تغییر است و می توان اندازه های مخلفی را از آن ها خروجی گرفت.

تجهیزات سالن کنفرانس ، میز کنفرانس هر دفتر کاری به یک میز کنفرانس مناسب برای جلسه هایش نیاز دارد. یک میز که مرکزی برای ایده پردازی و تشکیل جلسات فکری باشد. بعضی از بهترین ایده های کسب و کار، در اطراف یک میز کنفرانس شکل می گیرند.

تجهیزات سالن کنفرانس ، اما خرید مناسب این نوع مبلمان، کار ساده ای نیست. میز کنفرانس در ابعاد و طرح های مختلف و همچنین اجناس مختلف تولی می شوند. میزهای کنفرانس چوبی مستطیل با پایه های فلزی رایج ترین نوع آن است.

تجهیزات سالن کنفرانس

با کارشناسان شرکت آوا تدبیر در ارتباط باشید

شما همراهان و کارفرمایان عزیز میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تجهیزات سالن کنفرانس و همچنین دریافت مشاوره تخصصی با کاشناسان ما در ارتباط باشید.

 

(Visited 22 times, 1 visits today)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 15 =